Jaký je rozdíl mezi přístrojovým potápěním a šnorchlováním?

Šnorchlování je pozorování vodního prostředí bez použití potápěčských přístrojů. Postačí Vám pouze základní vybavení ABC.

Proč začít s potápěním?

Důvodů je mnoho. Někdo začíná s potápěním z lásky k vodnímu prostředí, pro jiného je to sebepoznání a získání sebereflexe. Pro někoho je to relax, pro jiného práce. Důvodů naleznete nespočetné množství. Potápěním získáte přístup do tichého světa vodní říše, seznámíte se se zajímavými lidmi, místy ale stále budete mít na paměti respekt k vodní říši, protože zde jste jen návštěvníky.

Jaké jsou rozdíly mezi NAUI a ostatními asociacemi (PADI, SSI …)?

Rozdíly jsou ve stylu výuky, důrazu na praktické či teoretické zkušenosti, či označení jednotlivých dosažených stupňů. Některé asociace se zaměřují více na teoretický výklad, jiné jsou více praktické. V NAUI kombinujeme oba přístupy. Teorie Vám pomůže opravdu porozumět danému tématu, v praktických lekcích si osvojíte dovednosti a předcházení krizových situací či jejich případné řešení.

Kde všude se mohu s licencí NAUI potápět?

NAUI patří k nejstarším asociacím přístrojového potápění, proto by se Vám nemělo stát, že na potápěčské bázi narazíte na tento problém. Pokud se Vám to ale i přes to stane, raději zvolte jinou bázi už samotný fakt, že tuto licenci neznají nebo nepodporují vzbuzuje podezření.

Kdy a kde vybírat kurzy?

Kdykoli. Hlavním kritériem výběru je kvalifikovaný instruktor, kterého nalezenete v seznamu instruktorů. V případě že jste si instruktora vybrali, nabídne vám řadu kurzů, které vás seznámí s potápěním nebo rozěšíři vaše dosavadní znalosti. Pokud poblíž vaší lokality není žádný instruktor, obraťte se na nás v kontaktním formuláři, rádi vám s výběrem poradíme či pomůžeme vybrat vhodný kurz.

Kde a jak objednávat kurzy?

Kurz objednáte u Vámi zvoleného instruktora, případně kontaktujte přímo nás. Vždy uvedete své osobní údaje, v některých speciálních typech kurzů i zdravotní stav.

Kde najdu seznam instruktorů?

Seznam certifikovaných NAUI instruktorů naleznete na našem webu. V hlavním menu na položce Instruktoři.

Mohu na konci kurzu ohodnotit instruktora?

Samozřejmě! Každou zpětnou vazbu vítáme. Po ukončení kurzu obdržíte mail s formulářem (nebo odkaz na on-line formulář). Za kritiků či pochvalu Vašeho vedoucího kurzu předem děkujeme. Právě Vaše zpětná vazba nám pomáhá držet kvalitu v systému NAUI.

Kdo reprezentuje NAUI v České republice?

Reprezentantem NAUI Česká republika je od února 2014 Petr Řehák, kdy byl zároveň jmenován Jedem Livingstonem, vicepresidentem NAUI, Course Directorem. Petr je instruktorem potápění NAUI # 52010, a to od roku 2010, od roku 2013 potom Instruktor trenérem NAUI; vede školu potápění Centra potápění AMERS. Je Course Directorem NAUI pro veškeré rekreační a specializační kurzy.

Petr byl od začátku roku 2014 jediným reálně fungujícím instruktor trenérem NAUI v České republice, který připravoval řadu instruktorů na instruktorské zkoušky v ITP programu. Po rezignaci dvojice Jiří Šlechta / Petr Večeřa na pozici reprezentanta NAUI dostal Petr Řehák nabídku od NAUI-EUROPE zúčastnit se rekvalifikačního workshopu pro Course Directory a Instruktor trenéry v únoru 2014 v Nijverdalu v Holandsku. Po jeho úspěšném absolvování byl jmenován Course Directorem a zároveň reprezentantem NAUI pro Českou republiku.

Amers znamená “pevný bod na pevnině” a AMERS.CZ s.r.o. je servisní organizací NAUI v České republice, která zajišťuje pro NAUI instruktory veškerý potřebný servis.

Zůstává Petr Večeřa i nadále v NAUI?

Petr Večeřa je ikonou NAUI Česká republika a osobou, která NAUI do České republiky přivedla. Petr zůstává i nadále aktivním instruktorem NAUI pro rekreační i technické kurzy potápění. Je zároveň emeritním Course Directorem NAUI. Všichni věříme, že budeme i nadále spolupracovat na výcviku dalších potápěčů i rozvoji NAUI v České republice. No a pokud se jednoho dne rozhodne absolvovat rekvalifikaci povinnou pro všechny CD a IT, bude i jeho stav změněn na „aktivní“. Jenže on a papírování ….