1. Skin Diver / Junior Skin Diver

Představ si, jak se vznášíš na hladině klidného moře, pozoruješ nejrůznější druhy ryb, korýšů a korálů – vše od delfínů po dugongy, pěkně tváří v tvář. Tvůj NAUI instruktor Tě provede a naučí, jak správně šnorchlovat a potápět se na nádech, a Tvoje zážitky se budou zlepšovat současně s tím, jak se budou zvyšovat Tvoje dovednosti.

Tento vstup do světa pod vodou představuje zábavu pro celou rodinu a je určen pro všechny zájemce o podvodní svět od 8 let a starší, bez ohledu na to, zda se jedná o zkušeného plavce nebo zájemce s minimem zkušeností (pro ještě mladší zájemce starší 5let nabízí NAUI necertifikovaný program „Šnorchlování pro nejmenší“).

Jakmile dokončíš svůj trénink a absolvuješ alespoň dva ponory na otevřené vodě, získáš potřebné znalosti a dovednosti k tomu, aby ses mohl pohodlně a bezpečně potápět bez přístroje.

No, a pokud Tě bude šnorchlování bavit, nic nebrání tomu, abys získané zkušenosti využil třeba v kurzu NAUI Scuba Diver, tedy potápěč s přístrojem.

2. Scuba Diver / Junior Scuba Diver

Tímto kurzem začíná skutečné podvodní dobrodružství. Představte si, že se vodní hladina pomalu posouvá okolo masky nahoru, Vy se pomalu noříte do hlubiny a – stále dýcháte …. Je to jeden z nejvíce vzrušujících pocitů, které můžete zažít, tedy pokud se rozhodnete stát skutečným potápěčem. Kurz Scuba Diver (potápěč z přístrojem) je vstupní branou do světa pod vodou, během kterého se dozvíte základy potápění a naučíte se základní dovednosti pro bezpečné potápění s přístrojem na otevřené vodě. Po dokončení celého kurzu budete moci Vy i Váš potápěčský buddy volně objevovat a zkoumat zázraky světa pod hladinou a k tomu získáte certifikaci NAUI Scuba Diver, jednu z nejrespektovanějších potápěčských certifikací na světě, samozřejmě s celosvětovou platností.

Přijď a ponoř se, čeká na Tebe mnoho nové zábavy, dobrodružství, vzpomínek a nových přátel.

Co se v kurzu naučíte:
Váš instruktor potápění Vás naučí vše o potápěčském vybavení, seznámí Vás se základy potápěčské vědy, naučíte se všechny nezbytné potápěčské dovednosti a dozvíte se vše o podvodním prostředí i jeho ochraně. Budete trénovat dovednosti nezbytné pro Vaši bezpečnost a pohodlí, každý kurz je zakončen předepsaným počtem ponorů na otevřené vodě.

Jak začít:
Do kurzu NAUI Scuba Diver se můžete přihlásit, pokud je Vám 10 nebo více let. Pak už jen stačí najít si vhodného NAUI instruktora, připravit si plavky a ručník a můžeme začít.

Co dál:
Jakmile dokončíte kurz NAUI Scuba Diver a stanete se tak certifikovaným potápěčem, pravděpodobně budete chtít pokračovat v potápěčském vzděláváním, pak se Vám nabízí kurzy Advanced Scuba Diver nebo třeba Rescue Diver – potápěč záchranář. Nebo jste se Vy nebo třeba Váš kamarád delší dobu nepotápěli – potom Vám NAUI nabízí možnost osvěžení Vašich potápěčských dovedností. No, a pokud se Vám potápění natolik zalíbí, že se budete chtít stát potápěčským profesionálem, nic nebrání tomu, abyste pokračovali ve Vašem vzdělávání a stali se Divemasterem nebo dokonce Instruktorem potápění, záleží jen na Vás. V NAUI Vám rádi pomůže realizovat Vaše sny!

3. Experienced Scuba Diver

Toto je ideální kurz pro potápěče z přechozími zkušenostmi s přístrojovým potápěním, kteří ale z nejrůznějších důvodů nezískali formální certifikaci (zejména příslušníci ozbrojených sil a bezpečnostních složek, komerční potápěči atd.), a kteří by rádi získali mezinárodní certifikaci NAUI.

Podmínkou pro vstup do kurzu Experienced Scuba Diver je věk alespoň 15 let a prokázání minimálně 25 ponorů na otevřené vodě.

Tento kurz je vhodný rovněž pro potápěče, kteří získali předchozí certifikaci v některém ze systémů, které nejsou mezinárodně uznávané a rádi by se vyhnuli komplikacím s prokazováním své certifikace v zahraničí.

4. Advanced Scuba / Junior Advanced Scuba

Nechte své podvodní dobrodružství pokračovat! Využijte své potápěčské dovednosti k prozkoumávání nových lokalit a naučte se nové podvodní aktivity pod dohledem zkušeného NAUI instruktora. Rozhodněte se, které podvodní specializace Vás zajímají a jaký typ potápění Vás nejvíce baví. Začněte uvažovat, kterým směrem budete dále rozvíjet Vaše potápěčské dovednosti.

Kurz Advanced Scuba Diver je certifikovaný kurz pro potápěče z certifikací Scuba Diver, kteří mají zájem o další trénink, navštěvují různé potápěčské oblasti a rádi by získali vyšší certifikaci, díky které získají v těchto oblastech lepší orientaci.

V rámci tohoto kurzu absolvujete minimálně 6 ponorů na otevřené vodě, z toho 3 samostatné ponory se zaměřením na navigaci, ponor v noci nebo za snížené viditelnosti a jeden hluboký ponor (maximální hloubka 40metrů). Z volitelných ponorů se Vám pak nabízí:

 • Search and recovery
 • Potápění z lodě
 • Záchrana
 • Lov a sběr
 • Průzkum a podvodní mapování
 • Vrakové potápění (ne průnik)
 • Pozorování a sběr dat
 • Potápění ve vlnách a v proudu
 • Potápění ve vysokohorských jezerech
 • Podvodní fotografie a video
 • Používání potápěčského počítače

5. Master Scuba Diver

Získejte hluboké znalosti o potápění, díky kterým získáte autoritu ve Vašemu klubu nebo potápěčské skupině. Pokračování v dobrodružství pod vodou Vám přináší nové zkušenosti a znalosti a posouvá tím zároveň Vaše limity. Absolvent tohoto kurzu získá jednu z nejrespektovanějších potápěčských certifikací na světě – NAUI Master Scuba Diver.

Kurz Master Scuba Diver je certifikovaným kurzem pro potápěče, kteří si přejí zvýšit své porozumění světu pod vodou a umocnit své zážitky z potápění. Tento kurz je ideální výchozí pozice pro vstup do NAUI Leadership oblasti.

Během tréninku absolvujete minimálně 8 ponorů na otevřené vodě, které budou obsahovat zejména:

 • Nouzové postupy a rescue
 • Dekompresní ponor (reálný nebo simulovaný)
 • Ponor za snížené viditelnosti nebo v noci
 • Podvodní navigace
 • Search and recovery

Jako volitelné ponory se Vám dále nabízí ponory zaměřené na:

 • Skin diving (potápění na nádech)
 • Životní prostředí
 • Spotřebu vzduchu
 • Potápění z lodi
 • Potápění ze břehu
 • Lov a sběr
 • Nebo další speciální ponory

Pokud jsi starší 15 let a vlastníš certifikaci NAUI Advanced Scuba Diver nebo její ekvivalent, pak jsi připraven pro Master Scuba Diver kurz!