NAUI – povědomí o značce

Není podstatné, jestli prodáváte boty, svetry, nápoje nebo potápěčské vybavení – vždy chcete, aby se vaše značka odlišovala od zbytku. Je spousta způsobů, jak vytvořit povědomí o značce. Může jít o kvalitu služeb, produktu nebo reprodukování a pověst jména a image vaší značky, každý je důležitý a pomáhá při prodeji.

NAUI

My v NAUI jsme nyní v procesu znovu získání kontroly nad naší značkou. Po desetiletí jsme se spoléhali na naše členy, aby vyvíjeli úsilí ohledně povědomí o NAUI. Je samozřejmě skvělé mít nadšené a oddané členy, často toto úsilí, ne však jejich chybou, je zavádějící a mylně interpretováno. Protože nyní má NAUI specializovaný marketingový tým, pilně pracujeme, abychom obnovili pozici značky NAUI na trhu. Bude to nějaký čas trvat, ale již nyní vidíme určité výsledky, které ukazují, že naše úsilí funguje.

Když se posuneme dopředu, je zde několik bezodkladných záležitostí, které musíme vyřešit. První a nejvíce důležitá – velice oceňujeme všechno, co NAUI členové dělají pro zavedení a používání různých komunikačních platforem. Mnoho z nás v NAUI ústředí bylo nebo jsou členy těchto platforem a přispívají do nich pravidelně. Jejich hodnota jako komunikační nástroj nemůže být zlehčována.

Nicméně tyto „neoficiální“ stránky začaly vytvářet problémy pro NAUI, když chceme získávat nové zakázky. Když společnosti provádějí své prověrky prostřednictvím internetového vyhledávání, jakékoli stránky se slovem „NAUI“ v názvu nebo URL jsou nalezeny a kontrolovány. Bohužel výsledný seznam zahrnuje jak oficiální, tak i neautorizované stránky, což vede ke zmatení a dezinformacím a negativně se to odráží na značce NAUI. Zatímco dialog a závazek jsou charakteristickou známkou NAUI a USP (unique selling point, tedy jedinečnou prodejní vlastností) pro NAUI jako demokratickou asociaci, stránky, kde se tyto diskuze vyskytují, nesmějí vést ke zdání nebo iluzi, i třeba neúmyslné, že to jsou „oficiální“ NAUI stránky.

Již dlouho je politikou NAUI, že použití slova „NAUI“ v jakémkoli názvu emailové domény, URL nebo názvu stránky sociálního média není povoleno. Jakékoli další použití slova „NAUI“ nebo jakákoli oficiální NAUI loga jsou povoleny pouze pro oficiální NAUI stránky (servisní centra, regionální reprezentanti apod.). Členové mohou používat, a jsou podporováni používat, NAUI brandové logo „Member“ pro profesní použití, aby propagovali své vlastní podnikání a stránky. Pro vyjasnění, členové mohou používat NAUI brandové logo „Member“ pouze pro vlastní užití, když propagují NAUI prostřednictvím vlastního podnikání nebo stránek souvisejících s tímto podnikáním.

 

NAUI WW member    NAUI member

NAUI nyní zavedlo několik nových komunikačních platforem. Tyto nástroje a pomůcky pro členy zahrnují měsíční webinar pouze pro členy, měsíční newsletter, sekci News and Events (tedy Novinky a události) na webové stránce a časem bude NAUI mít blog a chat-room pro členy. Se všemi těmito novými komunikačními platformami a zlepšením našich „oficiálních“ platforem v oblasti sociálních médií, všechny „ostatní“ NAUI brandové stránky poškozují NAUI SEO (search engine optimisation, tedy optimalizaci pro vyhledávače). Nakonec toto ovlivňuje všechny NAUI členy oslabením povědomí o značce a jejího dosahu.

NAUI_tech_member

Zatímco NAUI plně chápe a podporuje snahu členů komunikovat s ostatními členy na otevřeném fóru, název těchto stránek a platforem nemůže využívat slovo „NAUI“ nebo nemohou být spojovány s „oficiálním“ NAUI brandingem. Věříme, že porozumíte této argumentaci a tomu, jak toto ovlivňuje naší značku a image. Abyste nadále mohli zůstat angažováni, odstraňte prosím jakékoli oficiální NAUI ochranné známky, spolu s jakýmikoli odkazy na NAUI v URL na stránkách, které jste vytvořili a které nejsou přímo spojeny s vaším osobním NAUI podnikáním.

Pomozte nás propagovat NAUI jako kvalitativní rozdíl v potápěčském výcviku a vzdělávání. Pracujme společně, abychom posunuli NAUI dále a zajistili, že pozitivní stránky NAUI členství se dostaly na trhu do popředí.

Z NAUI journalu Sources volně přeložil a redakčně upravil Aleš, AMERS.CZ

Other News